Adataink az ország különböző pontjairól származnak, melyek tájékoztató jellegűek. A védekezést mindig az adott terület fogási adataira alapozzuk. Almamolyt csak Siklóson (1 db), barackmolyt (3 db) csak Sasadon figyeltek meg.
Vadgesztenyelevél-aknázómoly csapdahálózat fogási adatai
Bp., III., XI., X. ker., Tanakajd, Siklós és Hódmezővásárhely előrejelző pontokon figyeltek meg vadgesztenye-aknázómolyt. A legtöbb egyedet (370 db) Budapest X. kerületében detektálták, de Tanakajd előrejelző ponton is jelentősen nőtt a fogott imágók száma (122 db).
Szilvamoly csapdahálózat fogási adatai
Minden előrejelző ponton megfigyelték a szilvamoly jelenlétét. A legtöbb egyedet (32 db) Győr és Maroslele előrejelző pontokon detektálták.
Keleti gyümölcsmoly csapdahálózat fogási adatai
Kecskemét megfigyelő ponton nem fogtak keleti gyümölcsmoly egyedeket. A legtöbb imágót (33 db) Maroslelén figyelték meg.
Tarka szőlőmoly csapdahálózat fogási adatai
Sasad, Siklód és Budakalász előrejelző pontokon már néhány tarka szőlőmoly imágó megjelent.
Poloskaszagú szilvadarázs csapdahálózat fogási adatai
Budakalász, Debrecen és Siklós megfigyelő pontotokon nem detektáltak szilvamolyt. Kecskeméten figyelték meg a legtöbb egyedet (35 db). A szilva virágzásához időzítve érdemes megkezdeni a kártevő elleni védekezést, melyről részletesebben korábbi cikkünkből tájékozódhat.
Kéregmoly csapdahálózat fogási adatai
Csak Sasad megfigyelő ponton figyeltek meg kéregmoly imágót.
Gyümölcsmolyok webkamerás csapdázási adatai
- 1. ábra: Tarka szőlőmoly rajzása (forrás: MATE)