Az elkövetkezendő 5 évben Magyarország megközelítőleg 2.400 milliárd forintnyi támogatást oszthat ki a magyar gazdálkodóknak az I. pilléres keretből, és mintegy 2.900 milliárd forintot fordíthat a II. pilléren keresztül a hazai agrár- és élelmiszergazdaság és a magyar vidék fejlesztésére.
Idén 2025. április 7-től június 10-ig tart az egységes kérelmek beadásának időszaka. A kérelmek kétharmadát, megközelítőleg 105 ezret minden évben a NAK falugazdászai adják be. Ezzel az ingyenes szolgáltatással az elmúlt egy évtizedben több mint 1500 milliárd Ft támogatás lehívásában segítette tagjait a Kamara.
Országos kampányt indított a Tej Terméktanács a trappista sajt népszerűsítésére.
Elkészítette az adóhatóság a magánszemélyek 2024. adóévre szóló adóbevallási tervezetét. A tervezeteket a NAV eSZJA-oldalán nézhetik meg azok, akik regisztráltak az Ügyfélkapu+-ra vagy a DÁP-ra. Számítógépen, okostelefonon és tableten is megtekinthető, szükség esetén módosítható is az szja-bevallási tervezet. Aki egyetért a dokumentum…
Az állattenyésztési élelmiszerláncban tevékenykedő, hasonló gondolkodású uniós partnerekből álló „Európai Állattenyésztés Hangja” elnevezésű csoport újabb kommunikációs anyagában a brojlercsirkék szállítás közbeni minimális férőhelyméretének növelésére irányúló új javaslat nem kívánt következményeire, annak a gazdaságosságra és a környezetvédelmi költségekre gyakorolt negatív hatásaira…
Baromfi Világnap tiszteletére minden évben Szakmai konferenciát rendez a Baromfi Termék Tanács és Szakmaközi Szervezet. Az idei április 25-én tartandó rendezvényen Nagy István agrárminiszter mond köszöntőt.
A KAP Nemzeti Irányító Hatóság 2025. április 17-ei közleményében tájékoztatást adott arról, hogy a KAP-RD41-2-24 kódszámú „Az erdőpotenciál abiotikus vagy biotikus károkozást követő helyreállítása” című pályázati felhívás módosításra került.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének kezdeményezését követően az energiaügyi miniszter az ország teljes területére kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot, március 1-jei kezdettel.
Személyesen vitték el Brüsszelbe az agrártámogatások megőrzését célzó petíciót a NAK és a MAGOSZ képviselői. A több mint 250 ezer magyar aláírás is jól jelzi, hogy a magyar gazdálkodók számára elfogadhatatlan a Közös Agrárpolitika tervezett átalakítása és az uniós agrárpénzek elvonása.